Проведено дослідження в якому порівнюється і оцінюється точність пікфлоуметрів

Порівняння результатів випробувань стендового вимірювання точності пікфлоуметрів

У дослідженні оцінюється і порівнюється точність дев’яти пікфлоуметрів («PFM») і спірометрів, які в даний час доступні в Європі і мають маркування Conformité Européene («CE»). Маркування СЕ є декларацією виробника про те, що його продукція відповідає європейським санітарним нормам, а також є обов’язковою умовою для збуту медичних виробів в Європі.

Були відібрані 9 пристроїв з маркуванням СЕ, які можна придбати в Європі. Прилади були випробувані на стенді відповідно до рекомендацій ISO 23747: 2015 з точності для медичних приладів, що вимірюють пікову швидкість видиху. Всі стандарти, в тому числі точність, з цих керівних принципів повинні бути дотримані, щоб отримати маркування CE. Були проведені три базові тести CE, і стандарти вимагають, щоб всі три тести були пройдені, для того, щоб пристрій одержав сертифікацію.

Результати: з дев’яти протестованих пристроїв два пройшли випробування і сім не пройшли перевірку точності. Пристрої, які пройшли випробування, були Smart Peak Flow® і Mini Wright®.

Детальніше: https://smartpeakflow.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/vanzeller_et_al-2019-bmc_pulmonary_medicine.pdf