«Астма для чайників»: 10 найпоширеніших тригерів астми

Якщо у вас є бронхіальна астма, часто відчуваєте, що світ сповнений тригерів, і немає виходу. Будь-який астматик знає, що уникнення і обмеження впливу тригерів має життєво важливе значення для контролю над астмою. Обмеження контакту з тригером зменшує респіраторні симптоми, допоможе уникнути нападу астми або навіть зменшити вашу залежність від ліків.

Ось список 10 найбільш поширених тригерів, про які вам слід знати, якщо у вас є бронхіальна астма.

  1. Тварини можуть бути тригерами, особливо кішки і собаки. Всі теплокровні тварини можуть викликати напад астми, сеча, слина і екскременти тварин також можуть погіршити стан!
  2. Пилові кліщі – вороги. Вони майже повсюди і процвітають в матрацах, килимах, м’яких меблях, постільних речах, постільній білизні, одязі і м’яких іграшках. Викорінення пилових кліщів практично неможливе, але ви можете зробити ефективні кроки для мінімізації впливу.
  3. Спори цвілі і пилок теж вороги! Вони живуть у вологих приміщеннях будинку (наприклад, підвали, ванні кімнати), але, на відміну від зерен пилку, спори не мають сезону, вони завжди навколо і існують у великих кластерах. Рослини випускають пилок у весняні та літні місяці, і це може стати значним тригером для астматиків. Пилок часто асоціюється з природою, але правда в тому, що він теж може бути в приміщенні!
  4. Вправи це добре, але вам потрібно бути обережними, якщо ви страждаєте від астми, індукованої фізичними навантаженнями. Це відомий тригер астми, і більшість астматиків страждають від цього. Але тільки тому, що у вас астма, не означає, що ви повинні уникати усіх навантажень! Ви можете керувати астмою шляхом належного використання ліків і відповідного режиму вправ.
  5. Куріння вбиває! Тютюновий дим є забруднювачем повітря в приміщенні № 1. Дим є тригером у розвитку симптомів астми, особливо у дітей, а батько-курець є основним фактором ризику розвитку астми у немовлят.
  6. Інші захворювання, в тому числі риніт, синусит, гастроезофагальний рефлюкс (ГЕРХ) і вірусні інфекції. Інфекції синусів можуть погіршити симптоми астми. Печія, диспепсія можуть викликати симптоми у великої кількості астматиків, особливо у тих, чиї симптоми астми не пов’язані з алергічними тригерами. Застуда чи грип можуть погіршити запалення дихальних шляхів і викликати симптоми астми, особливо у дітей.
  7. Товари для дому. Пари і аромати від побутових миючих засобів, сильно запашні мила і креми, парфуми, клеї та аерозолі.
  8. Аспірин й інші нестероїдні протизапальні препарати. Близько 10% пацієнтів з астмою чутливі до аспірину і нестероїдних протизапальних препаратів. Тож, щоб полегшити больовий синдром і збити температуру, використовуйте препарати на основі парацетамолу, такі як Panadol. Деякі люди страждають від більш важкої аспіринової непереносимості, і вплив може призвести до тяжких астматичних атак, що загрожують життю.
  9. Забруднення і зміна погоди. Раптові зміни погоди, зазвичай, холодні температури і холодні вітри або раптовий порив холодного повітря можуть викликати астму. У закритих приміщеннях забруднення повітря в 70 разів більше: вдома, на роботі, в школі, автомобілях або громадському транспорті.
  • У вашому офісі, ймовірно, повно подразників і алергенів. Хімічні речовини на робочому місці і пил можуть викликати професійну астму. Будьте уважні:
  • Промислові подразники – хімікати, пари, гази, аерозолі, фарби, дим або парфумерія, харчові запахи
  • Професійні алергени – рослинний матеріал і продукти харчування. Наприклад, «астма пекаря» викликана постійною дією алергенів у борошні.
  • Фізичні подразники: зміни температури або вологості.